Bremžu remonts

Bremžu remonts – Auto bremžu sistēma – viena no svarīgākajām auto daļām un tai ir jābūt perfektā darba kārtībā! Auto bremzes un kopumā bremžu sistēma atbild par to, lai spēkratu varētu apstādināt un neizraisītu ceļu satiksmes negadījumus. Ikdienā braucot ar auto, bremzes tiek izmantotas ļoti bieži. Tās tiek pielietotas, kad vēlamies apstāties pie luksofora sarkanās gaismas, apstāties ceļa malā, samazināt ātrumu, kā arī, lai izvairītos no sadursmes.

Nepieciešama ātra palīdzība ar auto remontu? Zvani mums + 371 23 777 337

Kā zināt un saprast, ka ar auto bremžu sistēmu kaut kas nav kārtībā?
Skaidrojot vienkāršā valodā automašīnai ir 4 riteņi, katram no šiem riteņiem ir bremzes – bremžu disks un bremžu kluči. Nospiežot bremzes pedāli salonā, bremžu kluči tiek saspiesti pret bremžu disku un auto sāk samazināt ātrumu, atkarībā no spēka, kādā piespiests pedālis.

Bremžu remonts

Visbiežākā problēma rodas bremžu klučos. Bremžu kluči ir detaļa, kas nolietojās visātrāk, jo ir tiešā berzē ar bremžu disku, kas ir no metāla. Bremžu kluču nodilumu var pamanīt vairākos veidos. Jaunākām automašīnām pie bremžu sistēmas atrodas sensori, kas padod informāciju uz automašīnas vadības bloku un auto panelī iedegās attiecīgais simbols, kas liecina, ka laiks mainīt bremžu klučus vai arī radusies cita problēma. Ja automašīnai nav šādi sensori vai ir bijuši, bet laika zoba rezultātā tie mēdz iziet no ierindas un nedarboties. Ja šādi notiek, tad var paļauties uz izjūtām un skaņu, kas rodas bremzējot. Ja bremžu kluči ir nodiluši, tad auto var sākt sliktāk bremzēt, bremžu pedālis ir jāspiež stiprāk un iespēja dzirdēt metāliskas berzes skaņas. Ja metālisku skaņu dzirdam arī tad, kad nespiežam bremžu pedāli, bet vienkārši braucam, tad noteikti jādodas uz servisu, lai veiktu bremžu sistēmas diagnostiku.

Bez bremžu kluču nodilšanas pastāv virkne citu problēmu, kas var rasties bremžu sistēmā. Ja ir radušās aizdomas, ka kaut kas nav tā un auto vairs nevar nobremzēt līgani bez vibrācijām vai dīvainām skaņām, tad noteikti brauciet uz servisu.