Noderīgi

Noderīgi – Regulāri publicējam kādu garāku vai īsāku rakstu par autiņiem, servisiem, remontiem un notikumiem uz ceļa. Seko mūsu Facebook lapā un lasi arī tur

Nepieciešama ātra palīdzība ar auto remontu? Zvani mums + 371 23 777 337

pilna auto krasosana

Pilna auto krāsošana – kā tas notiek?

Visa auto pārkrāsošana ir sarežģīts process, kas prasa rūpīgu sagatavošanu, precīzu izpildi un kvalitatīvus materiālus. Papildu sniegsim informāciju, kas ietekmēs auto krāsas nolietojumu.

Pilna auto krāsošana – kā tas notiek? Visa auto pārkrāsošana ir sarežģīts process, kas prasa rūpīgu sagatavošanu, precīzu izpildi un kvalitatīvus materiālus. Lai nodrošinātu vienmērīgu un izturīgu pārklājumu, jāveic vairāki soļi. Tos esam apkopojuši zemāk.

1. Pilna auto krāsošana – Sagatavošana

Tīrīšana: Vispirms auto rūpīgi jānotīra, lai noņemtu visus netīrumus, eļļu un citas vielas, kas nonākuša suz auto virsbūves. Tīrīšana ietver arī auto mazgāšanu.
Demontāža: Noņem visas nepieciešamās detaļas, piemēram, spoguļus, rokturus, un citas detaļas, lai krāsošanas laikā neveidotos nevēlami krāsas uzklājumi.
Virsmas slīpēšana: Vecās krāsas un rūsas noņemšana, izmantojot smilšpapīru un slīpmašīnu. Tas nodrošina gludu virsmu jaunās krāsas uzklāšanai.

2. Virsmas apstrāde

Gruntēšana: Uz tīras, slīpētas virsmas tiek uzklāts grunts krāsojums, kas palīdz jaunajai krāsai labāk pieķerties un aizsargā metālu no korozijas.
Smilšpapīra apstrāde: Pēc gruntēšanas virsma atkal tiek slīpēta, lai izlīdzinātu un sagatavotu to galīgajai krāsošanai.

3. Krāsošana

Krāsas izvēle: Jāizvēlas atbilstoša autokrāsa. Noteikti jāizvēlas speciālo autokrāsu, kas ir noturīga pret ārējiem apstākļiem.
Krāsas uzklāšana: Krāsa tiek uzklāta vairākos slāņos, izmantojot profesionālu krāsošanas pistoli. Katrs krāsas slānis jāžāvē pirms nākamā slāņa uzklāšanas.

4. Pārklājuma uzklāšana

Vasks vai laka: Pēdējā solī tiek uzklāta aizsargājoša laka vai vasks, kas nodrošina papildus spīdumu un aizsardzību.

5. Žāvēšana un pārbaude

Žāvēšana: Pilnīga žāvēšana ir svarīga, lai nodrošinātu krāsas un lakas cietību.
Kvalitātes kontrole: Pēc žāvēšanas seko rūpīga pārbaude, lai pārliecinātos, ka krāsojums ir vienmērīgs un bez defektiem.

6. Montāžas atjaunošana

Montāža: Visas demontētās detaļas jāatgriež savās vietās.

Visa šī procesa laikā jānodrošina telpas ar labu ventilāciju, pareizu temperatūru un mitruma kontroli, kas ir svarīgi, lai sasniegtu labāko iespējamo rezultātu. Profesionāla auto pārkrāsošana ne tikai uzlabo automašīnas estētisko izskatu, bet arī var ievērojami palielināt tās tirgus vērtību.


Kāpēc auto krāsa mēdz izbālēt? Pilna auto krāsošana

Automobiļa krāsa saulē izbālē galvenokārt pateicoties ultravioletā starojuma iedarbībai.

UV starojums: Ultravioletais starojums ir viens no galvenajiem faktoriem, kas ietekmē autokrāsas izbalēšanu. UV stari laika gaitā bojā krāsas molekulāro struktūru, izraisot to izbalēšanu un zaudējot sākotnējo spilgtumu un piesātinājumu.

Ķīmiskā degradācija: Bez UV starojuma ir arī citi ārējie faktori, piemēram, skābe un sāļi, kas tiek izmantoti ceļu uzturēšanai ziemā. Smogs un citi piesārņotāji arī var negatīvi ietekmēt autokrāsu.

Laikapstākļu faktori: Atkārtoti cikli starp karstumu un aukstumu, kā arī mitruma līmeņa svārstības var izraisīt krāsas plīsumus un izbalēšanu. Šie apstākļi rada mehānisku spiedienu uz krāsas pārklājumu, kas noved pie tā pakāpeniskiem bojājumiem.

Fizikāli bojājumi: Smiltis, grants un citi ceļā esošie mazi cieti priekšmeti var radīt mikroskopiskus skrāpējumus un bojājumus virsmā, kas laika gaitā veicina krāsas nolietojumu.

Ko darīt lai samazinātu auto krāsas nodilumu?

  • Regulāri vaskot auto, kas palīdz pasargāt krāsu no UV stariem un piesārņojuma.
  • Stāvvietas izvēle zemākā saules iedarbībā vai aizsargātajās stāvvietās, piemēram, zem nojumēm vai iekštelpās.
  • Izmantojiet aizsargplēves un citas aizsargsistēmas – šobrīd tirgū ir pieejamas īpašas aizsargplēves, kas paredzētas tieši autokrāsas aizsardzībai.
  • Regulāra automazgāšana un apkope, lai attīrītu virsmu no piesārņotājiem, kas var paātrināt krāsas novecošanos.
  • Ņemot vērā šīs darbības, iespējams būtiski samazināt UV un citu apstākļu radītu ietekmi uz automašīnas krāsas izskatu un ilgmūžību.

Piesaki auto krāsošanu pie GT Garage. Veiksim virsbūves diagnostiku, sniegsim savus komentārus, ļausim Tev izdarīt izvēli.

Skaties interesantus video mūsu YouTube kanālā