Noderīgi

Noderīgi – Regulāri publicējam kādu garāku vai īsāku rakstu par autiņiem, servisiem, remontiem un notikumiem uz ceļa. Seko mūsu Facebook lapā un lasi arī tur

Nepieciešama ātra palīdzība ar auto remontu? Zvani mums + 371 23 777 337

Kā notiek kondicionieru uzpilde automašīnai?

Kā notiek kondicionieru uzpilde automašīnai?

Kondicionieru uzpilde, kā tas notiek un vai auto kondicionieris ir kaitīgs veselībai. Lasi zemāk GT Garage sagatavoto informāciju un uzzini vairāk nianses par sniegpārsliņas podziņu uz Tava auto priekšējā paneļa ❄

Kā notiek kondicionieru uzpilde automašīnai?

Tiek atrasta pieslēguma vieta. Tā parasti atrodas motora nodalījumā un ir aprīkota ar speciālu vārstu kondicioniera dzesēšanas šķidruma uzpildei.
Pie šī vārsta tiek pievienota uzpildes iekārta. Uzpildes iekārta mēra esošo dzesēšanas šķidruma spiedienu un daudzumu. Ja nepieciešams, iztukšo kondicioniera sistēmu no atlikušā dzesēšanas šķidruma un eļļas. Vakuumsūknis iesūc no sistēmas atlikušo gaisu un mitrumu. Uzpilda sistēmu ar jaunu, atbilstošu daudzumu dzesēšanas šķidruma un kompresora eļļas attiecīgās proporcijās. Restartē sistēmu un pārbauda, vai nav noplūžu. Ja viss kārtībā, no jauna uzpilda sistēmu līdz vajadzīgajam spiedienam.

Šo procesu veic sertificēti GT Garage automehāniķi, jo nepareizi veikta kondicioniera uzpilde var sabojāt kondicioniera sistēmu. Tāpat ir jāizmanto speciālais dzesēšanas šķidrums automašīnu kondicionieru sistēmām.

Cik bieži jāveic auto kondicioniera uzpilde?

Nav vienotas rekomendācijas, cik bieži veikt automašīnas kondicioniera uzpildi, jo tas ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

  • Automašīnas vecums un kondicioniera sistēmas stāvoklis – jaunākām un labāk uzturetām sistēmām uzpilde nav tik bieži vajadzīga.
  • Lietošanas intensitāte – jo vairāk kondicionieris tiek izmantots, jo ātrāk var rasties noplūdes un nepieciešamība papildinās šķidrumu.
  • Noplūžu esamība – ja ir noplūdes, šķidruma līmenis krītas ātrāk.
  • Tomēr vairums ražotāju iesaka pārbaudīt kondicioniera uzpildes līmeni reizi 1-2 gados vai pēc katriem 12 000 – 24 000 km saskaņā ar apkopes grafiku.

Ja kondicionieris sāk zaudēt efektivitāti, tas var būt signāls nepietiekamam šķidruma līmenim un nepieciešama uzpilde. Tāpat uzpilde ir jāveic, ja bijusi kondicioniera remonts vai detaļu nomaiņa, lai atjaunotu pareizo šķidruma daudzumu. Kopumā labāk uzturēt kondicionieri pietiekami uzpildītu, jo tā tas spēj efektīvāk atdzesēt salonu un novērš citus bojājumus.

Kad vajag ieslēgt automašīnas kondicionieri?

Galvenie gadījumi, kad ieteicams ieslēgt automašīnas kondicionieri:

  • Karstā laikā, lai atdzesētu gaisu automašīnas salonā. Kondicionieris ne tikai atdzesē gaisu, bet arī samazina mitrumu, padarot vidi salona vidi patīkamāku pēc sajūtām.
  • Ja logs sāk aizsvīst no iekšpuses, kondicioniera ieslēgšana žāvēs gaisu un novērsīs aizsvīšanu, uzlabojot redzamību.
  • Ja automašīnā ir nepatīkama smaka vai gaiss šķiet smags un nomācošs, kondicioniera ieslēgšana atsvaidzinās un attīrīs gaisu.
  • Ja automašīna bijusi atstāta saulē un salons ir ļoti sakarsis, kondicionieris ātri to atdzesēs un padarīs gaisu patīkamāku elpošanai.
  • Lai uzlabotu vadītāja komfortu un modrību garas braukšanas laikā, ieteicams ieslēgt kondicionieri.

Vispārīgi kondicionieris nav jāslēdz nepārtraukti, pietiek to ieslēgt brīžiem, kad nepieciešams atdzesēt vai atsvaidzināt gaisu. Tas palīdzēs uzturēt patīkamu temperatūru un samazināt mitrumu salonā, kā arī novērsīs logu aizsvīšanu.

Vai auto kondicionieris ir bīstams veselībai?

Nē, automašīnas kondicionieris pats par sevi nav bīstams veselībai, ja tas ir pareizi uzstādīts, apkopts un lietots.

Tomēr ir dažas nianses, kas saistītas ar kondicioniera izmantošanu:

  • Ja kondicioniera filtrs netiek regulāri tīrīts vai mainīts, tad sistēmā var uzkrāties putekļi, mikrobi un pelējums. Tos ieelpojot, tas var kairināt elpceļus.
  • Ja starpība starp ārā un salonā esošo temperatūru ir pārāk liela, var rasties aukstuma sajūta un saaukstēšanās risks. Labāk izvairīties no straujas atdzesēšanas.
  • Kondicioniera nepareiza lietošana, piemēram, pārāk ilgi atstājot recirkulācijas režīmu ieslēgtu, var pazemināt skābekļa līmeni salonā, radot nelabumu.

Kopumā, ievērojot pareizu kondicioniera lietošanu un regulāru apkopi, tas nerada būtiskus draudus veselībai. Svarīgi ir novērst iespējamo mikrobu un putekļu uzkrāšanos, kā arī izvairīties no pārmērīgas atdzesēšanas efekta.

———————————————–

Nepieciešama kondicioniera uzpilde? Piesakies mūsu pakalpojumam – veiksim diagnostiku, novērsīsim noplūdes un uzpildīsim.

Skaties mūsu You Tube video kurā sertificēts automehāniķis skaidro par kondicioniera sistēmu: Skatīties video

Atvērt mūsu kontaktus

———————————————–

Kā notiek kondicionieru uzpilde automašīnai?