Noderīgi

Noderīgi – Regulāri publicējam kādu garāku vai īsāku rakstu par autiņiem, servisiem, remontiem un notikumiem uz ceļa. Seko mūsu Facebook lapā un lasi arī tur

Nepieciešama ātra palīdzība ar auto remontu? Zvani mums + 371 23 777 337

Manuālā ātrumkārba

Manuālā ātrumkārba salīdzinājumā ar automātisko ātrumkārbu

Manuālā ātrumkārba salīdzinājumā ar automātisko ātrumkārbu – Mūsdienās ar vien populārākas kļūst automātiskās pārnesumu kārbas, lai gan ir tik pat daudz piekritēji lietot manuālās kārbas. Vai mēs varētu uzdot jautājumu kura ir labāka? Diez vai!

Manuālā ātrumkārba salīdzinājumā ar automātisko ātrumkārbu

Mūsdienās ar vien populārākas kļūst automātiskās pārnesumu kārbas, lai gan ir tik pat daudz piekritēji lietot manuālās kārbas. Vai mēs varētu uzdot jautājumu kura ir labāka? Diez vai! Teiksim tā – gaumes lieta, bet katrā, protams, ir savi plusi un savi mīnusi.

Automātiskās kārbas galvenās iezīmes:
Pats galvenais, tai nav sajūga pedālis, tātad, tikai gāze un bremze. Tas noteikti atvieglo braukšanu sastrēgumu stundās, kā arī nerada nepatīkamas reizes, kad stresa situācijā uzsākot braukšanu spēkrats var noslāpt.

Automātiskās kārbas pārnesumi:

“Parkings” – P – Tiek izmantots, kad auto tiek novietots stāvvietā un ar to nav plānots doties tālāk.

Atpakaļgaita – R – Tīri loģiski – izmantojam tad, kad vēlamies ar auto pabraukt uz atpakaļu.

Neitrāls – N – Bieži tiek izmantots, ja auto apturam, pie sarkanās gaismas vai kur citur un izņemam no Drive režīma.

Drive – D – Šīs režīms tiek izmantots, kad pārvietojamies pa auto, gan pilsētā gan ārpus tās. Drive režīms parasti sastāv no pieciem vai sešiem ātrumiem. Braukšanas laikā ir jūtama sajūta, kad automātiskā kārba pati pārslēdzas. Jaunākiem auto modeļiem, to ir pat grūti sajust.

Drive režīmā automašīna pati izvēlas ātrumu, atkarībā, no gāzes pedāļa lietošanas paraduma un braukšanas ātruma.

Manuālās kārbas galvenās iezīmes:

Mums gribētos teikt, ka manuālo kārbu automašīnas braukšana tiek vairāk kontrolēta tieši no vadītāja puses. Tas ir gan tiešā gan pārnestā nozīmē. Jo pieredzējis autovadītājs vai vidēji pieredzējis autovadītājs pat tikai ar teorētiskām zināšanās spēs reaģēt un pārslēgt ātrumus tā, lai neradītu bīstamu situāciju vai pat izvairītos no avārijas.

Ja mēs runājam par izmaksām kārbas remontam, tad manuālās kārbas remonts būs daudz lētāks, nekā automātiskai kārbai, kā arī manuālā kārba lūzt salīdzinoši reti salīdzinot ar automātisko kārbu.

Ko izvēlēties?
Uz šo jautājumu katrs pats var rast atbildi. Bet mūsu rekomendācija ir: Ja pārsvarā braucat tikai pa pilsētu, bieži esat sastrēgumos, tad automātiskā kārba noteikti būs ērtāka un nenogursiet spaidot sajūgu un nemitīgi pārslēdzot ātrumus. Lai gan atkal – gaumes lieta.

Savukārt, ja pārvietojamies vairāk pa šoseju vai grants ceļiem, tad noteikti iesakām izvēlēties manuālo pārnesumu kārbu, kas jums ļaus kontrolēt savu auto pilnībā.

Nepieciešams ātrumkārbas remonts?
Sazinies ar mums un piesaki vizīti.