Noderīgi

Noderīgi – Regulāri publicējam kādu garāku vai īsāku rakstu par autiņiem, servisiem, remontiem un notikumiem uz ceļa. Seko mūsu Facebook lapā un lasi arī tur

Nepieciešama ātra palīdzība ar auto remontu? Zvani mums + 371 23 777 337

Ko darīt ja pārkasis auto dzinējs

Ko darīt ja pārkasis auto dzinējs – 8 ieteikumi

Pārkarsa dzinējs – Pastāstīsim kā rīkoties, ja braucot ar auto pamanāt, ka temperatūras rādītājs sāk pārsniegt normas robežu.

Ko darīt ja pārkasis auto dzinējs

Pastāstīsim kā rīkoties, ja braucot ar auto pamanāt, ka temperatūras rādītājs sāk pārsniegt normas robežu. ( ne visiem auto modeļiem ir šis rādītājs ) Iespējams, ka ne visi autovadītāji ir saskārušies ar šādu problēmu, bet nereti tā gadās. Iemesli var būt dažādi, tos būtu grūti uzskaitīt, bet populārākie ir kādas dzesēšanas trubas plīsums, radiatora plīsums, ūdens sūkņa problēmas u.c.

——————————-

Ja jūsu auto dzinējs ir pārkarsis, rīkojieties uzmanīgi un efektīvi, lai nepieļautu lielāku kaitējumu.
Uztaisījām rokasgrāmatu, ko darīt, ja saskaraties ar šādu situāciju:

  • Apstājieties drošā vietā: Tiklīdz pamanāt, ka dzinēja temperatūras rādītājs ir augstāks nekā parasti vai brīdinājuma gaismiņa ir iedegusies, nekavējoties meklējiet drošu vietu, lai apstātos. Ideālā gadījumā apstāties brauktuves malā vai kādā tuvākajā stāvvietā. Nekādā gadījumā neturpiniet braukt ar pārkarsušu dzinēju.
  • Ieslēdziet avārijas gaismas: Tūlīt pēc apstāšanās ieslēdziet avārijas gaismas, ja tā ir ceļa mala, lai informētu citus ceļu satiksmes dalībniekus par potenciālu problēmu.
  • Izslēdziet dzinēju: Tiklīdz esat drošā vietā, uzreiz izslēdziet dzinēju, lai apturētu tālāko pārkaršanu. Atstājiet aizdedzi ieslēgtā pozīcijā, lai saglabātu bremžu lampas un citu svarīgu funkciju aktivizētas.
  • Neatveriet motora pārsegu uzreiz: Gaidiet, līdz dzinējs nedaudz atdziest. Atverot pārsegu, kamēr dzinējs ir ļoti karsts, varat gūt nopietnus apdegumus no tvaika vai karstuma.
  • Pārbaudiet dzesēšanas šķidrumu: Kad dzinējs ir nedaudz atdzisis, uzmanīgi atveriet motora pārsegu. Izmantojot aizsargcimdus, pārbaudiet dzesēšanas šķidruma līmeni dzesēšanas sistēmā. Ja šķidruma līmenis ir zems, iespējams, ir noplūde.
  • Papildiniet dzesēšanas šķidrumu: Ja dzesēšanas šķidruma līmenis ir zems, jums ir jāpapildina šķidrums tikai tad, kad dzinējs ir pietiekami atdzisis. Būtībā nekad nevajadzētu mēģināt atvērt radiatora vāciņu, ja dzinējs ir karsts. TAS IR BĪSTAMI!
  • Pārbaudiet citas iespējamās problēmas: Ja šķidruma līmenis ir normāls, problēma varētu būt ar termostatu, ūdens sūkni vai ventilatoru. Šādā gadījumā jums var būt nepieciešama profesionāla palīdzība. GT Garage 🙂
  • Izsaukt palīdzību: Ja neesat pārliecināts par problēmas avotu vai kā to novērst, labākais risinājums ir sazināties ar ceļa palīdzības dienestu vai tuvāko auto servisu, kas varētu nodrošināt palīdzību vai transportēt jūsu automašīnu līdz servisam. Droši zvaniet mūsu auto evakuatoram.

Atcerieties ko darīt ja pārkasis auto dzinējs – regulāra apkope un dzesēšanas sistēmas pārbaude var palīdzēt novērst dzinēja pārkaršanu. Ja jūsu auto bieži pārkarst, tas ir skaidrs signāls, ka nepieciešams veikt auto apkopi.

Ko darīt ja pārkasis auto dzinējs – Vēlies veikt dzesēšanas sistēmas diagnostiku pirms dodies īsākā vai garākā ceļā? Sazinies ar mums

Skaties mūsu You Tube kanālu