Noderīgi

Regulāri publicējam kādu garāku vai īsāku rakstu par autiņiem, servisiem, remontiem un notikumiem uz ceļa. Seko mūsu Facebook lapā un lasi arī tur

Nepieciešama ātra palīdzība ar auto remontu? Zvani mums + 371 23 777 337

Pārkarsa dzinējs – kā rīkoties?

Pārkarsa dzinējs – Pastāstīsim kā rīkoties, ja braucot ar auto pamanāt, ka temperatūras rādītājs sāk pārsniegt normas robežu.

Pārkarsa dzinējs – Pastāstīsim kā rīkoties, ja braucot ar auto pamanāt, ka temperatūras rādītājs sāk pārsniegt normas robežu. Iespējams, ka ne visi autovadītāji ir saskārušies ar šādu problēmu, bet nereti tā gadās. Iemesli var būt dažādi, tos būtu grūti uzskaitīt, bet populārākie ir kādas dzesēšanas trubas plīsums, radiatora plīsums.

Ko darīt?
1. Ja šāda situācija ir pamanīta, tad pirmais, kas būtu jādara ir jāaptur auto drošā vietā ceļa malā. Noteikti vajag izvairīties no gāzes pedāļa izmantošanas pastiprināti, lai nepanāktu vispārēja dzinēja defektus vai pat aizdegšanos zem motora pārsega.

2. Kad esam auto apstādinājuši uzreiz izslēdzam aizdedzi!

3. Nekādā gadījumā neskrieniet un neraujiet vaļā motora pārsegu, tas var radīt papildu skābekļa pieplūdumu un ja ir radusies kāda gruzdēšana, tad tas var pārvērsties liesmās, tad “ziepes” būs krietni lielākas.

4. Automašīnā būtu jābūt ugunsdzēšamajam aparātam, noteikti sagatavojiet to, pirms dodaties pie auto pārsega. Atveriet auto pārsegu tikai mazliet vaļā, lai sapratu vai no tā nāk dūmi, ja redzat daudz dūmus, iesakām pa auto pārsega malu iebāzt dzēšamo aparātu un to pielietot, ja būs sākusies gruzdēšana, tas var palīdzēt atrisināt īstermiņā šo problēmu, lai auto nenodeg. Kad esat likvidējis potenciālas briesmas, lai auto nenodegtu, noteikti zvanāt auto servisam vai evakuācijas dienestam, lai nogādātu auto tehniskai pārbaudei servisā.

5. Vēl diezgan bieža problēma var būt auto ventilatora apstāšanās. Auto ventilators ieslēdzās pie noteiktas motora temperatūras un sāk tā dzesēšanu. Bieži šo varam pamanīt sastrēgumu stundās, kad auto nesaņem no priekšas pietiekamu gaisa plūsmu un nedzesē motoru. Ja esam konstatējuši, ka motora ventilators nedarbojas elektronisku iemeslu dēļ, tad īstermiņa risinājums ir atvērt visus logus un ieslēgt auto apsildi salonā uz maksimālo karstāko jaudu ar lielāko ventilācijas apgriezienu skaitu.
Garantējam, ka tas īstermiņā samazinās motora temperatūru un varēsiet tikt līdz tuvākajam auto servisam.

Pārkarsa dzinējs – Ko mēs iesakām?
Savlaicīgi veicam auto tehnisko sagatavošanu šādām situācijām | Brauciet pie mums un pārbaudiet vai ar dzesēšanas sistēmu viss ir kārtībā.